SAVTALANÍTÁS - 1. rész
Miért vannak bennünk savak?
Minden élet a tengerben kezdődött és testünk több mint 70 %-át még ma is víz teszi ki. A tengervíz pH-értéke 8-8,5. Testünk csekély ingadozásoktól eltérve 7,35-7,4 közötti pH értélket tart fent a vérben.
A természetgyógyászatban a test sav-bázis egyensúlyának megteremtése jelenti mindenfajta kezelés alapját, amely nélkül hatástalan maradna minden további kezelés. Ezt a létfontosságú tényt a mai napig figyelmen kívül hagyja az orvostudomány. A legtöbb orvos nem ismeri fel, milyen nagy veszélyt jelent az acidózis (elsavasodás) az egészségre nézve, ehelyett anyagcserezavarként elbagatelizálják a problémát.
Az anyagcsere folyamat közben savak keletkeznek a testben, például húgysav, szénsav, tejsav, ecetsav, sőt sósav. A savak romboló hatásúak.
Természetellenes táplálkozási szokásaink következtében mindig túl kevés bázis van a szervezetünkben. Ehhez társul a természetellenesen sok bosszúság és stressz, amelyek tovább növelik a savak mennyiségét.
Amíg a test még ki tud vonni bázisokat a kötőszövetből, az erekből és csontokból, így próbálja semlegesíteni a savfelesleget. Ennek köszönhetően azonban leépülnek a test ásványiagyag készletei, törékennyé válnak az erek és a csontok.
A test túlsavasodásának legfőbbokai:
Általánosságban:
- helytelen táplálkozás
- helytelen étkezési szokások
- helytelen életmód
Részletesen:
- túl sok fehérje
- cukor
- alkohol
- nikotin
- telítettlen zsírsavak
- környezeti mérgek
- élvezeti szerek (pontosabban, élvezeti mérgek)
- elektroszmog
- kémiai eredetű orvosságok
- bosszúság és agresszió
- stressz és feldolgozatlan leki megterhelés
A savak először a vérbe kerülnek. Ha a vér pufferkapacitása kimerült, a savfelesleg a kötőszövetben rakódik le. A kötőszövetek sejtjei masszívabbak, a méreganyagok nem okoznak bennük könnyen károsodást. Itt raktározódnak el a savak egészen addig, amíg a vese ártalmatlanná nem teszi őket.
A másik nagy kiválasztószerv a tüdő. A szervezet ezen a két kiválasztószerven keresztül próbál megszabadulni a savfeleslegtől. Mielőtt a szervezet leaená a vizeletbe a savakat, először bázisokkal kell semlegesíteni őket.
Ha a kötőszövet túlterhelt és már nem tud felvenni további savadagokat, azok az ízületben rekednek, ahol fájdalmas gyulladásokat okoznak, vagy köszvényként, reumaként, illetve sokizületi gyulladásként diagnosztizálhatók. Ha a savtartalmú lerakódások szétroncsolják a porcszövetet, izületi kopás alakul ki.
A vörösvértestek egyre jobban elveszítik rugalmasságukat, és már nem tudják átjárni a kapillárisokat, a finom hajszálereket, ami elégtelen ellátáshoz és oxigénhiányhoz vezet.
A savak hosszú távon szétroncsolják a kötőszövet kollagénrostjait is, ami petyhüdtséget és idő előtti öregedést okoz.
Ha a kötőszövet egyre átjárhatatlanabbá válik a sejtek szabályosan megfulladnak az elégtelen ellátás miatt.
Folytatás következik...